Kartkówka z historii powstanie

Pobierz

test > Powstanie styczniowe.. Powstanie listopadowe 1830 Ustawianie w kolejności.. W którym roku zakończyły się obrady kongresu wiedeńskiego: 1811 r. 1815 r. 1817 r. 1823 r.Historia kl. 6.. Klasa 7, temat: Społeczeństwo polskie w latch .. Turyn, Giuseppe Garibaldi, Camillo Cavour, Włochy, Królestwo Sardynii, Austria, Francja, Rzym, Wenecja, Wiktor Emanuel II Jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych 2 poł.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - Wczoraj i dziś w kategorii Szkoła podstawowaMateriały dydaktyczne do każdej lekcji.. Klasa 6, temat: Powstanie kościuszkowskie i upadek Rzeczypospolitej .. Kartkówka 3.. Hasła dla grup - plik pdf.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Pismo święte: rozdziały, księgi, prorocy.. 4.Rozwój ruchów politycznych - notatka do uzupełnienia.2.Która grupa społeczna nie była zaangażowana w powstanie listopadowe?. Branka to: nieregularna walka prowadzona na tyłach wroga pobór do wojsk carskich obywateli Królestwa Polskiego określenie reformy uwłaszczeniowej pobór do wojsk partyzanckich.Play this game to review History.. 3.Kolonializm w XIX wieku - notatka..

Lekcja 18: ...Kartkówka z historii kl. IV .

Powstanie wielkopolskie; Polacy z tych terenów sola czekać ja rozstrzygnięcie kwestii .. Praca z mapą - powstanie listopadowe Połącz w pary.. Historia Filmy edukacyjne Powstanie listopadowe.. Położenie geograficzne miast.Kultura polska doby romantyzmu.. pierwszą kobietą prowadzącą wykłady na Sorbonie Razem z mężem odkryła pierwiastki: polon i rad.. Historia - od opowieści do nauki.. Początki cywilizacji - materiał do kartkówki.. Rozwiąż test.. 2.Zjednoczenie Włoch i Niemiec - notatka.. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji.. Pytanie 1 /13.. Zakres rozszerzony - plik pdf.. I. Zaznacz odpowiedzi prawdziwe: 1.. Powstanie listopadowe - - Rozdział 6.. Scenariusz.. E-podręcznik Historia.. Noszenie czarnych strojów przez ludność Królestwa Polskiego oznaczało: a/ modę na .wg Natalia42.. Decyzja o walce z zaborcą miała duże poparcie społeczne, jednak nie zaangażowali się w nią chłopi, ponieważ pojmowali powstanie jako ,, wojnę panów,,, która ich nie dotyczy.Krety!. Test z Historii Powstanie listopadowe, klasa 7.. Tematy .Bliżej Historii Rozdział III / Polska pod zaborami.. Uzupełni brakujące słowa w zdaniu.Plik Kartkówka z wieków na podstawie dzień dobry historo 4.doc na koncie użytkownika boryspE19728 • folder historia • Data dodania: 19 lut 2012E-podręcznik Historia..

Praca z mapą - powstanie listopadowe Brakujące słowo.

wg Skowrontowa.. w XIX/XX wieku Wynalazki XIX wieku.. mieszczaństwo.. Materiał do kartkówki z historii "Początki cywilizacji" Zakres wiadomości: 1.. Jak by co, to test z działu "I Walka o odzyskanie niepodległości" Jak już wspomniałam-proszę o wytłumaczenie poszczególnych zagadnień Informacje: 1.Dowódca Legionów Polskich.. w Galicji po .Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Powstanie listopadowe - GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.. Powstanie kościuszkowskie i upadek Rzeczypospolitej; Materiały dla nauczycieli.. Daty.. Do wybuchu powstania doprowadzili: a/ biali b/ czerwoni c/ biali i czerwoni d/ Aleksander Wielopolski 2.. 1.Stany Zjednoczone w XIX wieku - notatka.. Opis testu.. Tagi #historiapolski #powstanielistopadowe #klasa7 #klasa7historia #klasa7historiadzial2 Inne tryby testu.Kartkówka - powstanie styczniowe - .. Najwybitniejszym z dyktatorow powstania byl: a/ Romuald Traugutt b/ Jozef Chlopicki c/ Aleksander Wielopolski d/ Jaroslaw Dabrowski 5.Romuald Traugutt jest najbardziej chyba znanym przywodca powstania styczniowego.interpretacja karykatury dotyczącej powstania styczniowego, praca z ikonografiką z podręcznika s. 100 - 101, tekst z podręcznika strona 101 - Upadek i skutki powstania..

chłopi, ponieważ pojmowali powstanie jako wojnę panów.

Pytanie 1 /9.. Scenariusz.. Wprowadzenie.. Stał na czele strajków robotniczych w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku.Start studying Historia kartkówka.. Konflikt o slask cieszyński- strona czeska traktowała slask cieszyński jako swoje historyczne terytorium i nie zamierzała z .Historia - kartkówka 1.. 10 pyta .Powstanie listopadowe miało swój początek w nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. .. krzycząc" Będzie drugi sklep ALDI w Pile Kartkówka z historii.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.11.. O tym serwisiePowstanie Listopadowe, test z historii Krótki test sprawdzający wiedzę o powstaniu listopadowym.. Scenariusz lekcji Społeczeństwo polskie w latch .Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Kartkówka z historii klasa 7 powstanie listopadowe.. Historia i Społeczeństwo ; Wczoraj i Dziś Rozdział I / Walka o odzyskanie niepodległości.. Załączniki do lekcji w podręczniku w wersji dla nauczyciela.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.kartkówka z historii klasa 4 romuald traugutt i powstanie styczniowe.pdf (22 KB) Pobierz..

Proszę o rozwiązanie sprawdzianu z historii z powstania styczniowego.

Po obejrzeniu prezentacji zapisz do zeszytu: 1863 - 1864 r.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Przerwij test.. Trochę pytań odnośnie tego zrywu narodowowyzwoleńczego, zakończonego klęską.. Powstanie listopadowe - przyczyny i skutki Sortowanie według grup.. Praca z mapą - powstanie listopadowe Brakujące słowo.. Uzupełnij luki w tekście.. Dział III.. zadania z zeszytu ćwiczeń strona 61 zadanie 1, 2, 3.. Lekcja powtórzeniowa.. Zjednoczenie Włoch.. Europa i wiat po Wio nie Ludów.. Zakres podstawowy - plik pdf.. arystokracja.. Przerwij test.. Pojęcia historyczne, których nie było na sprawdzianie.. Czy jesteś lepszy od licealisty?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt