Portale edukacyjne dla nauczycieli historii

Pobierz

Kierowana jest też do uczniów, którzy zamierzają w przyszłości powrócić do kraju i kontynuować naukę w polskiej szkole.. Zaczynamy .Portal edukacyjny dla nauczycieli, powstał, by stworzyć sieciową społeczność wszystkich osób, które uczestniczą w procesie wychowawczym.. Materiały dostępne w serwisie ułatwiają prowadzenie kształcenia na odległość, a także umożliwiają rozwijanie zainteresowań historycznych młodych ludzi.. Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy "Włącz Polskę", portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie .Niniejszy informator zawiera wiele adresów internetowych przydatnych nauczycielom, bibliotekarzom i studentom.. Jest to przejrzysty zbiór notatek na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum.. Bibliografia została sporządzona na podstawie baz danych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu oraz na podstawie baz Biblioteki Narodowej.Epodreczniki.pl Portal wiedzy dla nauczycieli Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych Podręcznik internetowy "Włącz Polskę!". Dlanauczyciela.pl to portal wydawnictwa Nowa Era pełniący funkcję bazy i wyszukiwarki materiałów dydaktycznych ze wszystkich przedmiotów..

Codziennie najnowsze informacje edukacyjne z kraju i świata.

Domowy Przedszkolak - To bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.. Zachęcamy do publikowania oraz dzielenia się na łamach naszego portalu swoimi pomysłami i doświadczeniem.. Dołożymy wszelkich starań, aby forma nauki była atrakcyjna.. "NA TROPACH LEGEND, HISTORII, ZABYTKÓW ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ" uruchomiliśmy specjalną podstronę, na której wszystkie zainteresowane szkoły i instytucje mogą zgłosić swój udział w warsztatach.. Z zawartych na stronie materiałów można .Educarium portal edukacyjny to miejsce dedykowane w szczególności nauczycielom i rodzicom.. gwo.pl/ucze-zdalnie; Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe udostępnia i nauczycielom i uczniom materiały online do nauki zdalnej w domu z matematyki, języka polskiego, historii, fizyki i edukacji wczesnoszkolnej.Portal o nowoczesnej edukacji - dla nauczycieli i edukatorów oraz osób uczących się.. E-historia to propozycja dla:Dla dzieci - Portal dla dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.. Portal edukacyjno-rozrywkowy dla uczniów iNa portalu Instytutu Pamięci Narodowej w zakładce "Edukacja" znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne..

Mamy głębokie przekonanie, że znajdziesz u nas ...Portale edukacyjne dla dzieci - historia.

Są tu adresy portali, wyszukiwarek.. Warsztaty, które do tej pory prowadziliśmy w szkołach, pomogły nam wypracować ciekawe metody, które na pewno Wam się spodobają.. Serwis ma za zadnie nie tylko dostarczać zasobów ale .Historia dla Polonii to platforma edukacyjna poświęcona nauce historii Polski.. EDUNEWS.PL - portal o nowoczesnej edukacji - Lekcja odwrócona z perspektywy nauczyciela historiiPortal "Pracownia polonisty" to pierwsza w Polsce profesjonalna platforma edukacyjna dla nauczycieli każdego etapu nauczania, która stanowi niezbędne narzędzie do zaplanowania, przeprowadzenia i ewaluacji lekcji języka polskiegoPrezentujemy także cały zestaw materiałów i szkoleń przeznaczonych tylko dla nauczycieli.. Zestawienie bibliograficzne "TIK w nauczaniu historii " obejmuje wybór literatury za lata 2010-2020 i składa się z 79 opisów bibliograficznych.. Portal lektury.gov.pl Strona Centrum Nauki Kopernik Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia Strona Krajowego Biura Programu eTwinning Serwis Ninateka Serwis Muzykoteka Szkolna .Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów.. Program polonijny w ostatnich latach został bardzo mocno rozbudowany.Jeśli więc nie korzystacie z tych portali osobno, macie tutaj wszystko razem..

Portal edukacyjny dla nauczycieli; zawiera materiały, poradniki, scenariusze lekcji i inne ciekawe pomysły.

Drogi Użytkowniku naszego serwisu!. Znajdziesz tutaj: aktualności ze świata edukacji, ciekawe artykuły, inspirujace pomysły na lekcje, scenariusze zajęć, webinary i szkolenia.TIK w nauczaniu historii.. Znajdziesz tutaj wiele użytecznych i ciekawych informacji ze świata dydaktyki.. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie .Internetowe interesujące portale dla nauczycieli: - strona kuratorium - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w .Warsztaty edukacyjne W związku z dużym zainteresowaniem projektu pilotażowego Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej p.n.. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.Kwartalnik naukowy, poświęcony historii literatury polskiej oraz zagadnieniom z zakresu .. Znajdziesz tu materiały ułatwiające organizację pracy w trakcie całego roku szkolnego, niezbędne do przygotowania i prowadzenia zajęć.Zachęcamy nauczycieli i uczniów do skorzystania z portalu edukacyjnego IPN edukacja.ipn.gov.pl..

E-historia to portal stworzony dla małych pasjonatów przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie.

Portale edukacyjne jako źródło informacji dla ucznia i nauczyciela wyniki badań przeprowadzonych wśród społeczności radomskich nauczycieli i młodzieży.. · bank stancji dla studentów, uczniów i innych osób poszukujących lub oferujących mieszkania/pokoje do wynajęcia.. Dzieci online - Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów pomagające w nauce.Za działalność edukacyjną IPN odpowiada Biuro Edukacji Narodowej.. Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, z siedzibą w Warszawie, działa w skali ogólnopolskiej, koordynując .Historia w szkole średniej.. EDUNEWS.PL - portal o nowoczesnej edukacji - Historia w ożywionych obrazachPortal edukacyjny Edux.pl.. Teki edukacyjne, wystawy elementarne, warsztaty, infografiki historyczne, portale tematyczne bogate w dodatkowe materiały są do Państwa dyspozycji.. Wiele miejsca zajmują strony, przydatne w nauczaniu różnych przedmiotów na wszystkich etapach edukacyjnych, serwisy edukacyjne i bibliotekarskie.Portal o nowoczesnej edukacji - dla nauczycieli i edukatorów oraz osób uczących się.. Codziennie najnowsze informacje edukacyjne z kraju i świata.. Dlaczego warto?. Muzeum Historii Polski oferuje na swoich stronach bardzo bogatą ofertę materiałów dydaktycznych i metodycznych od konspektów i scenariuszy lekcji po interaktywne mapy, kalendaria wydarzeń, różnorodne teksty źródłowe.. Powstała z myślą o polskich dzieciach i młodzieży, mieszkających za granicą.. Dlaczego warto?. Gotowi?. z artykułu Beaty Kuźmińskiej-Sołśni z Politechniki Radomskiej, która zestawiła w artykule pt.. Portal to uporządkowany i usystematyzowany zbiór 20-letniego dorobku edukacyjnego IPN.Belfer - zasoby dla nauczycieli historii.. Prowadzi ono działania edukacyjne, wystawiennicze i wydawnicze w kraju i za granicą, w tym w zakresie porozbiorowej i najnowszej historii Polski.. W czasie kursu przygotujemy się gruntownie do mierzenia się z nową podstawą programową przy utrzymaniu nowoczesnego podejścia do nauczania historii.Portale edukacyjne dla dzieci - to doskonałe miejsce gdzie możemy połączyć zabawę z nauką.Mamy do dyspozycji wiele darmowych i naprawdę tanich miejsc online, dzięki którym dziecko z chęcią nauczy się języków obcych, matematyki, ortografii, historii itp. Przedszkolak nauczy się literek, pogłębi wiedzę na temat otaczającego nas świata.Publikacje nauczycieli, edukacja - bezpłatne zaświadczenia, Awans zawodowy nauczycieli - konspekty zajęć, scenariusze, ścieżki edukacyjne itp.EDUKACJA edukacja.muzeumpamieci.pl Witamy na portalu edukacyjnym Poznaj wyjątkową historię ziemi oświęcimskiej oraz jej mieszkańców..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt