Testy historia od piastów

Pobierz

Sprawdzian z historii klasa 4 - Wczoraj i dziś - przekrojowy test z całego podręcznika; Sprawdzian z historii klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej - Wczoraj i dziśOd Piastów do Jagiellonów - Teleturniej.. [0-1] Podkreśl prawidłową odpowiedź.. Polska pod panowaniem Kazimierza Wielkiego.. 0-1 p. Rozpocznij od wydarzenia, które miało miejsce najwcześniej.. śmierć Kazimierza Wielkiego założenie Akademii Krakowskiej bitwa pod Grunwaldem chrzest Mieszka I Od Piastów do Jagiellonów Test podsumowujący rozdział II Grupa BOd Piastów do Jagiellonów Test podsumowujący rozdział II Test.. a) ok. 960 r.Historia pierwszych Piastów, test z historii.. Zestaw: " 016b.. Nazwa Polska pochodzi od plemienia A. Mazowszanie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Uwaga: Konrad I Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Ziemi Chełmińskiej w 1226 roku, podczas gdy Henryk I Brodaty sprowadził Krzyżaków na Śląsk już w 1222 r., a Władysław Odonic nadał Zakonowi ziemie w północnej Wielkopolsce w 1224 r.Książka nauczyciela zawiera sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi do poniższych działów: Klasa 4. a) 966 r. b) 972 r. c) 992 r. 2) Kto był legendarnym władcą państwa Polan?.

Polska Piastów - test, testy wiedzy.

Społeczeństwo w czasach pierwszych Piastów.. Zdobywaj wiedzę z historii.. a) Mieszko I b) Bolesław Chrobry c) Kazimierz Wielki d) Władysław Jagiełło e) Jadwiga Andegaweńska f) .Kryzys i odbudowa państwa pierwszych Piastów.. Kazimierz WielkiTest zawiera 38 pytań.. Pytanie 2.. Henryk Pobożny 4.. Krzysztof Ziemlak.. a) Mieszko I b) Bolesław Chrobry c) Mieszko II Lambert d) Władysław Łokietek 2) Skąd pochodziła Dobrawa Przemyślidka?Test sprawdzający z historii - Polska Piastów 1.. Zjednoczenie Polski po rozbiciu dzielnicowym.. Polska pierwszych piastów.. Władysław Herman 3.. Wojowie mieszkali w grodach i wyruszali z władcami na wyprawy wojenne.. ANTON KRAWIETZ.. Pytania ze średniowiecza w Polsce, historia Polski od Piastów do Jagiellonów.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 4 - Ku współczesnej Polsce.Pytanie nr 9: Który z Piastów sprowadził Zakon Krzyżacki na polskie ziemie?. Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.Test: Od Piastów do Jagiellonów Klasa 4 szkoły podstawowej.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test z histori 5 klasa ( Polska pierwszych Piastów) Super!. 1) W którym roku odbył się chrzest Polski?.

Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty.

Jagiellonowie u szczytu potęgisprawdŹmy waszĄ wiedzĘ o pierwszych wŁadcach polski, ich czynach i wydarzeniach w ktÓrych brali udziaŁSprawdzian z historii klasa 5 dział 6 - Polska pierwszych Piastów - Wczoraj i dziś Sprawdzian z historii dla klasy 5 przygotowany na podstawie po.. użytkownik SprawdzianyOd 968 r. na ziemiach polskich istniało biskupstwo misyjne w Poznaniu.. Od połowy XI wieku władcy przestali bezpośrednio utrzymywać wojów i zaczęli osadzać ich na ziemi.Historia i społeczeństwo kl. V, test dla ucznia o obniżonych wymaganiach edukacyjnych TEST DYNASTIA PIASTÓW I JAGIELLONÓW NA POLSKIM TRONIE Pytanie 1.. 3.Sprawdzian z historii klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów - Wczoraj i dziśHistoria.. W roku 1000 powstały trzy nowe biskupstwa.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 4.. Jakie legendy znasz o plemionach słowiańskich?. Wymień Bogów słowiańskich.3 Ułóż podane wydarzenia w porządku chronologicznym, wstawiając w kratki cyfry od 1 do 4.. 1) Zaznacz dokładną datę bitwy pod Grunwaldem.. Pytania dotyczą historii Polski pod panowaniem pierwszych królów z dynastii Piastów.. 18 pytań Historia kajos999.. Polska pod Panowaniem Bolesława III Krzywoustego.. 1) Kto był pierwszym historycznym władcą Polski?.

Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów.

a) 988 b) 14 lipca 1410 c) 15 lipca 1410 d) 15 luty 1410 e) 24 lipca 1410 f) 11 lipca 1410 2) Zaznacz imię legendarnego założyciela państwa polskiego a) Czech b) Lech c) Piast d) Bolesław e) Mieszko f) Rus 3) Zwierzęta, które zjadły Popiela a) .016b.. W których miastach?. Polska Piastów ".. a) Na Śląsku b) W Wielkopolsce c) Na Pomorzu 4) W którym roku miała miejsce bitwa pod Cedynią?. Bardzo dobrze znasz państwo pierwszych Polan.Historia - test z rozdziału "Polska pierwszych Piastów" kl. V cz. 1. a) Mieszko I b) Bolesław Chrobry c) Kazimierz Wielki d) Władysław Jagiełło e) Jadwiga Andegaweńska f) Mikołaj Kopernik 2) Kto był pierwszym królem Polski?. Sprawdzian A: Polska pierwszych Piastów i Rozbicie dzielnicowe .Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika.. Polska w okresie rozbicia dzielnicowego.. Klasa 4 szkoły podstawowej.. Od Piastów do Jagiellonów.. Początki unii polsko-litewskiej.. historia Polski od .Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Od Piastów do Jagiellonów" grupa testu A i B dla klasy 4 | .PDF | Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.II Od Piastów do Jagiellonów , Klasa 4 Nowa edycja , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plPOLSKA PIERWSZYCH PIASTÓW - DRUŻYNA DRUŻYNA-wojsko pierwszych Piastów, składało się z kilku tysięcy wojów utrzymywanych wraz z rodzinami przez władcę..

Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej.

Polska Pierwszych Piastów - Test.. Twój wynik: 9/10 Twój czas: 01:16 bardzo dobry (5) Gratuluję!. [0-1] Uzupełnij tekst.Sprawdziany dla ksiązki Wczoraj i dzis klasa 4 - Nowa Era - Format testów PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. a) Mieszko I b) Bolesław Chrobry c) Piast 3) W jakim regionie mieszkało plemię Polan?. Nazwa grodu Region Ostrów Lednicki Kraków GdańskOpis: Sprawdzian "Od Piastów do Jagiellonów" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 2.. Władysław Łokietek 5.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Od Piastów do Jagiellonów- zadania do rozwiązania - Test.. D. Pomorzanie.. Wojny i upadek Rzeczypospolitej.Sprawdzian wiadomości z historii dla klasy V szkoły podstawowej.. Henryk Brodaty 2.. Odpowiedź oczekiwana: Konrad I Mazowiecki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt