Charakterystyka pestka z lektury

Pobierz

Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Mieszka i uczy się w Warszawie.Patrząc uważnie, się nie pomylę - opis wyglądu sporządzę za chwilę!. Pestka jest jedną z najbardziej przejmujących historii miłosnych w naszej powojennej literaturze.. Kolejno rzucajcie kostką i gromadźcie informacje na temat elementów wyglądu, wskazanych na ściankach kostki.. Pestka jest najlepszą przyjaciółką Uli, chociaż czasami obie przestają się lubić.. Zdaje mi się, że jej mocny charakter z pewnością przydałby się nam obu.. Była bardzo ładna i wysportowana.. • "Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest .Pestka.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Postacie te to Ula Zalewska i Pestka Ubyszówna.. Miała 13 lat i chodziła do klasy z Ulą , która także spędzała wakacje w olszynach.Tę opinię rozpocznę od znamiennego fragmentu książki, który wiąże się z jej tytułem dość zagadkowym na pierwszy rzut oka.. Doskonale się dogadywała z Zenkiem, z którym byli trochę do siebie podobni.. Zapiszcie je na kartce.Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Mieszka i uczy się w Warszawie.. 1)Chciałabym opowiedzieć o bohaterkach książki pt: "Ten obcy"..

Charakterystyka Pestki Ubyszówny; ...Pestka Ubyszówna - charakterystyka.

Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.… Czytaj dalej →Chciałabym zaprzyjaźnić się z Pestką Ubyszówną z powieści pt. ,,Ten Obcy".. Miała czarne włosy i srebrne jak rtęć oczy ukryte w gęstych rzęsach.. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy.. Gdy w zaciszu wyspy bohaterowie książki znaleźli Zenka wyglądał on strasznie: Siedział pod krzakiem w drelichowej kurtce i wymiętych spodniach.. Stała z boku, była świetnym obserwatorem.. Pestka Ubyszówna jest najlepszą przyjaciółką Uli Zalewskiej.. Jej ojciec był inżynierem, a matka pracuje w biurze projektowym.. Jej włosy były koloru brązowego, a siatkówki miała .Pestka Ubyszówna - charakterystyka Pestka Ubyszówna jest najlepszą przyjaciółką Uli Zalewskiej.. Miała czarne włosy i kontrastujące z nimi szare oczy.. Dziewczyna podobała się chłopakom, którzy twierdzili, że Pestka ma ładne oczy i nos.. Ula Zalewska ma 12 lat.. Chodzi do szkoły razem z najlepszą przyjaciółką Pestką.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaci łką Ulą.. Oto on: "Każdy ma w sobie pestkę, każdy swoją.. Dziewczynka była człowiekiem energicznym, aktywnym i ruchliwym.. Bohaterka była wysoka i szczupła.. Instrukcja: Wyobraźcie sobie, że musicie opisać wygląd jakiejś postaci (z książki, filmu, rodziny)..

Jedną z gł wnych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubysz wna.

Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do kt rych przyjechała ze swoją mamą.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do .Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Dziewczyna mieszkała w Warszawie a do Olszyn przyjechała na wakacje.. Dodał: Serfer Dodano: 15 XI 2010 (ponad 11 lat temu) 0 0.Chciałbym opowiedzieć o bohaterach książki pod tytułem: "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Podziwia Zenka za jego odwagę.. Mieszkała z mamą, która wkrótce zmarła.Z którą bohaterką "Tego obcego" chcesz się zaprzyjaźnić - charakterystyka porównawcza Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny.. Jest przyjaciółką Uli Zalewskiej, należy do grupy przyjaciół, w której są: Ula Zalewska, Marian Pietrzyk, Julek Miler i od niedawna Zenek Wójcik.Zaśmiał się parę razy z tego, co mówiła, ale był gotów do przyjaźni.. Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".. Pod dawno nie strzyżonymi, rozczochranymi włosami rysowała się .Pestka Ubyszówna - charakterystyka Pestka wraz z mamą - panią Ubyszową przyjechała do Olszyn na wakacje.. Była gadatliwa.Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Postacie te to Ula Zalewska i Pestka Ubyszówna..

Dziewczyna podobała się chłopakom, kt rzy ...Pestka Ubyszówna - charakterystyka • Ten obcy.

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia pod drzwiami schroniska "Cichy kąt" pojawia się Pestka, chore i nieszczęśliwe szczenię rasy border collie, Ewa jest pewna, że podrzucili ją opiekunowie, którzy nie potrafili się nią właściwie zaopiekować.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Opis.. Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje z matką.. Dziewczynka i jej brat postanawiają odkryć prawdę, ale .Przede wszystkim warto pamiętać, aby nie tworzyć dwóch niezależnych charakterystyk.Opis obu postaci powinien przebiegać paralelnie.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Podobnie jak Ula, mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.charakterystyka Pestki Ubyszówny z lektury 'Ten Obcy' Hej, mam problem, z uzasadnieniem danych cech osobowości Pestki, np. że dążyła do celu itp.tyklko tyle proszę, żebyście pomogli mi uzasadnić te cechy, wesoła, energiczna, impulsywna, ufna, pogodna, pomocna, koleżeńska, samolubna, zaradna, roztrzepana, gadatliwa, życzliwa, pomysłowa (podać sytuacje w jakich potwierdziła te .Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna..

Trzeba też unikać przedstawiania wydarzeń z książki ...Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.

Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.Charakterystyka Pestki Ubysz wny, bohaterki lektury "Ten obcy".. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Jedną z bohaterek książki dla młodzieży I.Jurgielewiczowej pt.,, Ten Obcy" była Pestka .. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Pestka Ubyszówna miała około 13 lat.. Gnije to, co jest miąższem.. Pestka jest piękną dziewczyną, która zdaje sobie sprawę z tego, że może podobać się kolegom.Musi uciec z domu, by nie zmarnować życia i znaleźć wujka, który jedyny mu został, i który jedyny może stworzyć mu dom.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.. Jest energiczną dziewczyną i lubi imponować Zenkowi swoimi umiejętnościami, np. pływaniem.. Mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje z matką.. 2a)Ula Zalewska ma 12 lat.. Ten drugi zachowywał się obojętnie, kpiąco, chwilami nawet wrogo - a jej, Uli, w ogóle nie dostrzegał, jakby miejsce, gdzie stała, wypełniało przejrzyste powietrze.".. Uwikłani w sytuację miłosnego trójkąta bohaterowie książki - Agata, Borys i Teresa - są świadomi istnienia nadrzędnych wartości etycznych wartości, nie wypierają się odpowiedzialności i z góry są przygotowani na .Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Pochodziła z kochającej się rodziny.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Nie wiadomo jak miała na imię ponieważ wszyscy wołali na nią ,,Pestka" .. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Przyjaźniła się z Ulą Zalewską, choć nie zawsze ją rozumiała.Charakterystyka postaci Pestka Ubyszówna.. Przylatują ptaki, przychodzi jedno po drugim spustoszenie.. Porzucony szczeniak.. Pestka Ubyszówna to dziewczyna bardzo ładna, zgrabna.. Do Olszyn przyjechała na wakacje razem z matką.. Jej rodzice się rozwiedli.. To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy".. Tak naprawdę dziewczynka miała na imię Patrycja, ale w ten sposób zwracała się do niej tylko matka.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Ale pestkę trzeba uratować.Uważam,że Pestka Ubyszówna mogłaby zostać moją towarzyszką.. Mieszkała w wynajmowanym u gospodarza domu.. Charakterystyka Pestki Ubyszówny.. Dziewczyna przyjechała z mamą na wakacje do Olszyn..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt